SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

WOLONTARIUSZ

            ma poczucie, że jego życie nie polega tylko na zbieraniu punktów z zachowania, a potem w dorosłym życiu kolejnych punktów do CV i referencji. Że stać go na zwykły, ludzki gest. Że chce się ruszyć spod ściany i zrobić mały krok w stronę drugiego człowieka. Że potrafi zachować się inaczej niż większość ludzi.  A najważniejsze, co może z tego mieć - nagrodę w niebie.

Patronem szkolnego koła Wolontariatu będzie ŚWIĘTA

Matka Teresa z Kalkuty

„I ciebie, i mnie stworzono do wielkich rzeczy. Nie stworzono nas byśmy przeszli przez życie bez celu. A ową wielką rzeczą jest kochać i być kochanym”.

Postanowienia ogólne

 1. Wolontariat - to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno- koleżeńsko- przyjacielskie.

 2. Wolontariusz - osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Wolontariuszem może być każdy, w każdej dziedzinie życia społecznego, wszędzie tam, gdzie taka pomoc jest potrzebna.

 3. Koło wolontariatu skierowane jest do wszystkich uczniów szkoły, którzy chcą pomagać innym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

Cele i założenia

 1. Rozwijanie wśród uczniów postaw otwartości i wrażliwości na potrzeby szkolnego i lokalnego środowiska.

 2. Zapoznawanie z ideą wolontariatu

 3. Przygotowywanie młodzieży do podejmowania pracy wolontariusza.

 4. Umożliwianie młodym podejmowania działań na rzecz potrzebujących pomocy.

 5. Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieżowych, działań edukacyjnych.

 6. Pomoc szkolnym rówieśnikom w trudnych sytuacjach.

 7. Rozwijanie pasji i zainteresowań młodzieży.

 8. Nauka samorządności.

Wolontariusze

 1. Wolontariuszem może zostać każdy, kto pragnie służyć innym.

 2. Działalność koła opiera się na zasadzie dobrowolności i bezinteresowności.

 3. Członek klubu kieruje się bezinteresownością, życzliwością, chęcią niesienia pomocy, troską o innych.

 4. Wolontariusz zna plan pracy oraz zakres obowiązków wolontariuszy i przestrzega ich.

 5. Każdy członek wolontariatu swoim postępowaniem stara się promować ideę wolontariatu, być przykładem dla innych.

Nasze Działania

#OdpowiadamDobrem

Wierzymy w dobro. I w to, że każda wielka zmiana zależy od tysięcy małych wyborów. Każdy, nawet najmniejszy dobry uczynek – w autobusie, w pracy, w codzienności – sprawia, że świat wokół nas staje się lepszy. Że my stajemy się lepsi.

 

#OdpowiadamDobrem to z jednej strony codzienny wybór, z drugiej – społeczna zmiana, którą każdy może zacząć od siebie.

Zbiórka żywności

Zakończyliśmy akcje szkolnego wolontariatu-  zbiórka trwałej żywności dla jadłodajni Brata Alberta w Lublinie. Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji, a klasie V za przygotowanie i przeprowadzenie całego przedsięwzięcia. Zostało nam już tylko zawieźć dary do jadłodajni.

Zbiórka książek, gier i puzzli dla oddziału przedszkolnego i zerówki

Zakończyliśmy kolejną akcję wolontariatu "Zbiórka książek, gier i puzzli dla oddziału przedszkolnego i zerówki". Dziękujemy. wszystkim za włączenie się do akcji, a klasie IV za przeprowadzenie całego przedsięwzięcia. 

Szlachetna Paczka

"Weekend cudów", czyli finał Szlachetnej Paczki z naszym udziałem. Paczka dotarła do Rodzin przez nas wybranych. Dlatego przyszedł czas na podziękowania- Uczniom, Rodzicom i pracownikom szkoły za tak liczne dary, uczniom klasy 6 za koordynowanie działaniami w szkole, prywatnym darczyńcom za organizację pozostałych potrzeb.


Ilość darów przerosła najśmielsze oczekiwania i z racji tak dużej ofiarności część darów została skierowana na pomoc Rodzinie z Miłocina, która znalazła się w dramatycznej sytuacji po pożarze domu. Po raz kolejny wielkie i ogromne PODZIĘKOWANIA 

Kartka urodzinowa

Wspólna akcja Samorządu Uczniowskiego oraz Wolontariatu- marzeniem jednego chłopca było otrzymanie mnóstwo kartek z okazji urodzin. Spełniliśmy to marzenie, przynajmniej w małej części 

Nakrętki dla Olka

Akcja Wolontariatu. Organizujemy pomoc dla małego Olka. Zbieramy wszelkiego typu nakrętki: po napojach, artykułach spożywczych, środkach chemicznych, plastikowe opakowania po produktach spożywczych i chemii gospodarczej. Włączajmy się w zbiórkę i pamiętajmy, aby w domu nie wyrzucać nakrętek i plastikowych opakowań tylko przynosić je do szkoły.

81 517 38 54

©2019 by Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I. Proudly created with Wix.com