Szkoła Podstawowa

im. Bohaterów Operacji Most I

rok szkolny 2019/2020

Walentynki 2020

9 marca (poniedziałek) w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, chłopcy         z Samorządu Uczniowskiego przygotowali życzenia, a także wręczyli tulipany, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem.

Sto lat wszystkim Paniom!

Walentynki 2020

Poniedziałek , 17 lutego poświęcony był świętemu Walentemu, gdyż  za jego sprawą obchodziliśmy walentynki. W tym dniu odbył się apel, podczas którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali WALENTYNKI. Walentynek było bardzo dużo, które były bardzo starannie przygotowane – jest to znak, że uczniowie naszej szkoły lubią się nawzajem i potrafią okazywać sobie sympatię. Podczas apelu nastąpiło również rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,,NAJPIEKNIEJSZA KARTKA WALENTYNKOWA”, którego nasza szkoła była organizatorem.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

W dniu 16.12.2019 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczennice klasy III wraz z Samorządem Uczniowskim upiekły pierniczki. Starsze koleżanki przybliżyły dzieciom tradycje świąteczne...


Z pomocą pań dzieci wałkowały ciasto, wycinały świąteczne kształty, a także po upieczeniu dekorowały .
Pierniczki wyszły piękne i smaczne.

Mikołaj 2019

Uczniowie Naszej Szkoły w tym roku byli bardzo grzeczni. Dowodem na to jest przybycie do nas św. Mikołaja :)

Ubieramy szkolną choinkę

W dniu 04.12.2019r. samorząd szkolny przystąpił do ubrania szkolnej choinki.

Światowy dzień Życzliwości

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów   w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

czytaj więcej 

Ogólnopolski dzień praw ucznia

20 listopada przypada 30 rocznica uchwalenia przez Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1989 roku Konwencji Praw Dziecka. Konwencja Praw Dziecka jest to dokument, w którym zostały spisane wszystkie prawa dziecka.

Powinniśmy wiedzieć, jakie mamy prawa, co nam wolno, na co możemy sobie pozwolić, a jakie zachowania są bezwzględnie niedopuszczalne. Z tej racji Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę na górnym korytarzu.

Dzień Edukacji Narodowej

Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często  znajdujemy  w najciemniejsze dni…                                                                                                                        

Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów, jak również uśmiechu każdego dnia…

Dzień Chłopaka

30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. W tym dniu panowała niecodzienna atmosfera- dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego wręczyły słodkie upominki wszystkim chłopcom.

Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki o naszej szkole obchodziliśmy 16 września.  Obchody tego dnia  zaczęły się od obejrzenia filmu o bohaterce książki ,,The dot”, a następnie każdy uczeń zaczął tworzyć coś swojego i oryginalnego od znaku kropki. Wniosek płynący z tego dnia jest jednoznaczny – niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent.

Serce dla Olka

Zachęcamy do udziału w corocznej akcji  Samorządu Uczniowskiego.  Organizujemy pomoc dla Olka. Zbieramy wszelkiego typu nakrętki: po napojach, artykułach spożywczych, środkach chemicznych, plastikowe opakowania po produktach spożywczych i chemii gospodarczej. Zostało wystawione pudło w korytarzu (przy głównym wejściu). Włączajmy się w zbiórkę i pamiętajmy, aby w domu nie wyrzucać nakrętek i plastikowych opakowań tylko przynosić je do szkoły.

Rada samorządu

W dniu 16.09.2019r. nadszedł czas na ostateczną decyzję, kto będzie szefem szefów wśród uczniów Głosowanie odbyło się we wszystkich klasach naszej szkoły.

I tak przewodniczącym  Samorządu Uczniowskiego został Mateusz , jego zastępcą Zuzanna skarbnikiem Iga, pozostali członkowie: Karolina, Klaudia, Julia oraz Julita. Do grona uczniów pracujących w samorządzie dołączyli ich opiekunowie pani Magdalena, a także pani Edyta.

Zachęcamy do czynnego udziału we wszystkich akcjach i działaniach podejmowanych w ramach samorządu.

Wybory do samorządu

W drugim tygodniu września kandydaci na przewodniczącego SU zaprezentowali swoje programy wyborcze w postaci plakatów. Uczniowie starali się przekonać nas do wyboru właśnie ich kandydatury. Teraz wszystko w naszych rękach, a raczej w naszym głosie, bo wszyscy uczniowie mają prawo wyboru. Więc- GŁOSUJMY.

Kiedy już będziemy mieli „władze” samorządowe podejmiemy mnóstwo ciekawych działań, o których będziemy informować na bieżąco. Dodatkowo zachęcamy wszystkich uczniów do zgłaszania swoich pomysłów.

 

81 517 38 54

©2019 by Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I. Proudly created with Wix.com