top of page

Obchody 11 listopada w naszej szkole

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Aktualna sytuacja nie pozwala nam uczcić tego dnia wspólnie w gronie wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku pielęgnowania tradycji i świętowania tej ważnej rocznicy w sposób szczególny, pamiętając o trudnej historii naszego narodu i jego bohaterach.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wirtualnej akademii.


104 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page