top of page

Niepełnoletni też głosowali w wyborach!

Zaktualizowano: 5 dni temu


W ramach projektu “Młodzi głosują 2024” uczniowie i uczennice naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w symulacji wyborów i tak jak dorośli zagłosować na wybrane komitety. Na kogo zagłosowali? Jeszcze nie zdradzamy!

28 maja w niemal 500 szkołach z całej Polski młodzież zagłosowała na komitety, które startują w wyborach europejskich. Oznacza to, że niemal 100 000 uczennic i uczniów miało okazję stanąć przed podobną decyzją jak dorośli wyborcy i dać znać o swoich poglądach.

W projekcie “Młodzi głosują 2024” organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wzięła udział również Szkoła Podstawowa im. Bohaterów  Operacji Most I w Matczynie.

W projekcie “Młodzi głosują 2024” uczniowie i uczennice samodzielnie tworzyli kampanię profrekwencyjną, powołali komisję wyborczą i przeliczali głosy. Ze wsparciem organizatora i nauczyciela-koordynatora, przez własne doświadczenie uczyli się o najważniejszych mechanizmach demokracji. Uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w tym wyborczym święcie, uświadamiając sobie jak cennym prawem jest prawo wybierania swoich przedstawicieli.

W ramach projektu uczniowie i uczennice, prócz samych wyborów, mieli również możliwość zorganizowania szkolnej debaty na ważne tematy, które są interesujące dla młodzieży. W oparciu o przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, zostały przeprowadzone angażujące lekcje o wadze głosu, Unii Europejskiej i możliwościach wpływu na jej instytucje. Wszystko w celu kompleksowego budowania zainteresowania polityką, które zaowocuje obywatelskimi nawykami w przyszłości.

Frekwencja w naszych wyborach wyniosła 92,9%.Mamy nadzieję, że w tych 9 czerwca,  frekwencja osiągnie taki sam pułap.

32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page