top of page
dzieńżyczliwości.jpg

21 LISTOPADA 2019 r.

„Życzliwe słowa przyjaciół mogą być krótkie

i łatwe do wypowiedzenia, ale działanie jest

naprawdę wielkie.”

-Matka Teresa z Kalkuty

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.

Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

 

 W dniu 21 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowiek jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

W szkole były żółto i radośnie. Nauczyciele i uczniowie obdarowywani byli słodkimi cukierkami z sentencjami. Na korytarzach zawisły plakaty i przysłowia na temat życzliwości i uśmiechu oraz żółte balony z wesołymi minkami. Wybraliśmy najsympatyczniejszego chłopaka i najsympatyczniejszą dziewczynę - Weronika  i Michał otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Był to wyjątkowy dzień; pełen uśmiechów, miłych słów i gestów oraz pozytywnych emocji

dzienżyczliwoscizd12.jpg
dzienżyczliwoscizd1.jpg
bottom of page