top of page

Jasełka

Zaktualizowano: 23 gru 2021

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,..." Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów.

Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas I -IV oraz przedszkolaki, którzy wraz z nauczycielami: p. Anną Ceglarz, p. Kasią Siwiec-Jastrzębską, p. Wojciechem Władkiem przygotowali montaż słowno – muzyczny. Jasełka odbyły się 15 grudnia

o godz.10:45 dla klas 4-6 i o godz. 11:50 dla klas 7-8, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Jasełka przypomniały nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice.

W związku z tą okazją Rada Rodziców ufundowała słodycze, którymi to p. Anna Poleszak- przewodnicząca Rady Rodziców poczęstowała wszystkie dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia

192 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page