top of page

Zapraszamy wszystkich do udziału w naszej wirtualnej akademii.


14. kwietnia, na pamiątkę operacji Most I z 1944 roku, obchodzimy Dzień Patrona naszej szkoły. Jest to wyjątkowy dzień dla uczniów i pracowników naszej szkoły oraz lokalnej społeczności. W tym roku przypada 77. rocznica konspiracyjnego lądowania samolotu Dakota na matczyńskich polach i przekazania materiałów operacyjnych. Niestety, ze względu na panującą pandemię i związane z nią obostrzenia nie możemy pozwolić sobie na stacjonarne obchody jak byśmy tego chcieli. Najważniejsze jest to, że pamiętamy i składamy hołd wszystkim uczestnikom. Wspominamy poległych mieszkańców naszej miejscowości i oddajemy im cześć podczas wirtualnych spotkań z uczniami. Wszystkie klasy wzięły udział w prelekcji, odśpiewały uroczyście hymn szkoły, który upamiętnia poległych oraz udział w quizie na temat Operacji Most I. Dziękujemy uczniom za galowe stroje, które podkreśliły wagę tego dnia dla naszej szkoły.

Pragniemy podzielić się namiastką tego co udało się nam przygotować w rocznicę wydarzeń kwietnia 1944 roku.

Dziękujemy rodzinie J. E. Harroda za nawiązanie więzi i materiały w postaci nagrania, które poruszyło nasze serca.

Państwu Kubarskim, za złożenie w imieniu własnym i rodziny T. Harroda wiązanki pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia na matczyńskim polu.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego uczczenia naszych Bohaterów.


34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

"Op-art"

コメント


bottom of page