top of page

Zachęcamy do udziału w konkursie

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do wzięcia udziału w 2. edycji konkursu plastycznego pn. Lubelskie Pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę. Jego celem jest rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci oraz popularyzowanie wiedzy o funduszach unijnych.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, której tematem będą zmiany, jakie zaszły w najbliższym otoczeniu Uczestnika, dzięki środkom z Funduszy Europejskich. Technika pracy plastycznej jest dowolna, wszystko zależy od indywidualnej inwencji. Jest to dobra okazja do oderwania się od ekranu komputera czy smartfona i pobudzenia kreatywności.

W ramach konkursu można wykonać prace plastyczne w formacie A4 lub A3, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi, np.: rysowanie kredkami ołówkowymi, pastelami olejnymi, malowanie farbami, wyklejanie, wydzieranie, grafika, techniki mieszane, itp.

W każdej z kategorii Jury konkursowe wyłoni 3 laureatów, których prace charakteryzować się będą oryginalnością, pomysłowością, estetyką oraz zgodnością z tematyką konkursu.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, w tym m.in. elektryczne deskorolki i smartwatche!

Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Prace należy do 24 czerwca 2021 r. do 15:30 przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, ul Stefczyka 3b, 20-151 Lublin, z dopiskiem: Konkurs Lubelskie Pięknieje.

Jury Konkursu nagrodzi laureatów w II kategoriach konkursowych, tj.:

  1. W kategorii klasy I-III:

  2. 1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 500 zł,

  3. 2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 350 zł,

  4. 3 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł


  1. W kategorii klasy IV-VIII:

  2. 1 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 500 zł,

  3. 2 miejsce – nagroda rzeczowa o wartości do 350 zł,

  4. 3 miejsce - nagroda rzeczowa o wartości do 200 zł.


Dodatkowo Jury przyzna także po 5 wyróżnień w obu kategoriach, tj. w sumie 10 równorzędnych nagród rzeczowych, w formie upominków reklamowych, związanych z Funduszami Europejskimi. Organizatorzy Konkursu przewidują uroczyste i oficjalne wręczenie ww. nagród we wrześniu br., jednak forma ta może ulec zmianie, z uwagi na ewentualne obostrzenia sanitarne związane z koronawirusem.


Konkurs wpisuje się w tegoroczne obchody VIII edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE).

DOFE to największa impreza związana z Funduszami Europejskimi w Polsce. Organizowana jest co roku, by pokazać, jak wiele w Polsce i w poszczególnych regionach, zmieniły środki unijne.

Informacje o konkursie są dostępne także na stronie rpo.lubelskie.pl (https://rpo.lubelskie.pl/rpo/dofe/konkurs/).
5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

"Op-art"

Comments


bottom of page