top of page

„Witold Pilecki. Żołnierz – jeniec – bohater – człowiek”.

Uczniowie klasy VII i VIII, w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, wzięli udział w lekcji online organizowanej przez Dział Edukacji i Wystaw - Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, pt.„Witold Pilecki. Żołnierz – jeniec – bohater – człowiek”.

Uczestnicy zgłębili wiedzę na temat jednej z ikon powojennego podziemia antykomunistycznego, którą bez wątpienia jest Witold Pilecki. W czasie tych zajęć uczniowie poznali nie tylko pierwszoplanowe dokonania Witolda Pileckiego, ale także te mniej znane, jak jego udział w powstaniu warszawskim i późniejszy pobyt w obozie jenieckim. Przyjrzeli się jego postaci jako człowieka – męża, ojca, społecznika, artysty i ziemianina. Poznali jego pasje. Dowiedzieli się, skąd czerpał siłę i motywację do działania. Zadali sobie pytanie o to czy jego postać może być autorytetem czy idolem dla współczesnej młodzieży.

Witold Pilecki „Ochotnik Auschwitz” organizujący w niemieckim obozie koncentracyjnym konspirację. Po ucieczce stamtąd nie zaprzestał walki o wolność Ojczyzny. Zginął z rąk władzy komunistycznej po torturach w 1948 r., osierociwszy dwoje małych dzieci.

Nigdy dość przypominania jego zasług, poznawania jego życia, czerpania z niego inspiracji…50 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page