top of page

Uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, w miniony czwartek, w Szkole Podstawowej im

Bohaterów Operacji Most I, odbyła się uroczysta akademia. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Z tej okazji wszyscy uczniowie, nauczyciele, zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej. Uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania hymnu państwowego - „Mazurka Dąbrowskiego” oraz hymnu szkoły, przez wszystkich zgromadzonych.

Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili nas: Sekretarz Gminy Bełżyce - Pani Joanna

Kaznowska, Sołtys Matczyna-Wojcieszyna - Pani Barbara Wieczorkiewicz, przedstawiciel Zarządu OSP Matczyn-Wojcieszyn - Pan Witold Wieczorkiewicz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Matczynie - Pan Sławomir Piotrowski, Wicedyrektor Domu Pomocy Społecznej - Pani Marta Jarzyna-Walczak wraz z podopiecznymi, dyrektor MDK w Bełżycach - Joanna Sidorowicz, Zespół Śpiewaczy z Wojcieszyna, Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Anna Poleszak, rodzice uczniów. Przedszkolaki i uczniowie z klas I – VIII przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne, wiersze o tematyce patriotycznej oraz obejrzeć efektowny taniec z flagami w wykonaniu uczennic klasy VII.

Dla całej społeczności szkolnej zaproszony Zespół Śpiewaczy z Wojcieszyna wykonał kilka pieśni patriotycznych. Serdecznie dziękujemy.

Cieszymy się, że występ młodych wykonawców, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowania, spotkał się z dużym aplauzem zarówno ze strony ich kolegów jak i nauczycieli.

Tegoroczna akademia miała na celu uświadomić uczniom takie wartości, jak wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie całej oprawy muzycznej Pani Justynie Krenz, Pani Ewie Szwajgier za piękną dekorację oraz Pani Agacie Szabłowskiej za wsparcie techniczne. Dziękujemy również Panu Przemysławowi Szabłowskiemu za wykonanie zdjęć.

Po oficjalnej części akademii, uczniowie i nauczyciele udali się przed budynek szkoły, gdzie byłoprzygotowane ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dziękujemy Pani Annie Poleszak- Przewodniczącej Rady Rodziców za zakupienie kiełbasek dla uczniów i nauczycieli.104 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

"Op-art"

Kommentare


bottom of page