top of page

Tydzień ulgi

Zaktualizowano: 15 maj 2021

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie przystąpiła do projektu „Tydzień ulgi” organizowanego przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Oznacza to, ze między 17 a 21 maja uczniowie tej szkoły nie będą mieć sprawdzianów i kartkówek.

Zdaniem specjalistów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, powrót do szkół to dla dzieci z jednej strony radość, z drugiej zaś lęk związany z koniecznością ponownego nawiązania relacji z nauczycielami i sprostania ich wymaganiom. By zaradzić tym problemem Instytut Psychologii UJ organizuje „Tydzień ulgi”.

- Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek: podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – tak na stronie Instytutu Psychologii UJ (https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi) prof. Aleksandra Gruszka-Gosiewska wyjaśnia, jaki cel przyświeca projektowi.

Do programu przystąpiło blisko 300 szkół z całej Polski, jedną z nich jest Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie. Oznacza to, że między 17 a 21 maja uczniowie tej szkoły nie muszą obawiać się odpytywania, sprawdzianów i kartkówek.

Będzie to czas na odbudowanie relacji.


27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

"Op-art"

Commentaires


bottom of page