top of page

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX!

26.04.2022 r. pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej im.Bohaterów Operacji Most I wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX, który odbywa się pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jak każdego roku, konkurs posiadał wysoki poziom trudności i okazał się dużym wyzwaniem dla biorących w nim udział uczniów. Oprócz znajomości języka angielskiego, uczniowie musieli wykazać się wiedzą ogólna dotyczącą krajów anglojęzycznych oraz znajomością zadanej lektury anglojęzycznej .

Nasi uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach: KITTENS - Zuzanna Dziatczak z kl. IV BUNNIES - Weronika Marek, Wiktor Marek z kl. VI DUCKS - Izabela Gliwka, Kacper Jęczeń z kl. VIII Do konkursu zgłosiło 958 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju.

W rankingu ogólnopolskim nasza szkoła zajęła bardzo wysokie – 64 miejsce, natomiast w powiecie lubelskim uplasowaliśmy się na 6 miejscu konkurując z 46 szkołami z całego powiatu. Tak wysoki wynik jest udziałem całej naszej wspaniałej „Piątki” Zuzi Dziatczak udało się uzyskać wynik”DOBRY”a na dowód tego, że „DOBRY” oznacza „ŚWIETNY” oraz że pozostali uczniowie również spisali się świetnie - kilka faktów z rankingu w kryterium średni wynik szkoły w powiecie lubelskim. Kategoria Kittens - Zuzanna Dziatczak - 2 Miejsce w powiecie lubelskim (26 szkół) Kategoria Bunnies -Wiktor Marek, Weronika Marek - 3 miejsce w powiecie lubelskim (27 szkół). Kategoria Ducks - Izabela Gliwka, Kacper Jęczeń – 3 miejsce w powiecie lubelskim (28 szkół) Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze rozwijania zainteresowań językiem angielskim.28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page