top of page

Opowieść o Argentynie

17 lutego miało miejsce spotkanie z panem Mateuszem Chołodą, podróżnikiem i pasjonatem innych kultur, który zabrał naszych uczniów w ponad godzinną wyprawę po dalekiej Argentynie.

Opowieść o podróży do tego egzotycznego kraju obejmowała wiele elementów: geograficzne (położenie Argentyny, skala odległości, atrakcje geograficzne), historyczne (historia kolonizacji Ameryki Południowej, legendy związane z Argentyną i historia jej powstania, kultura Indian), obyczajowe (kultura Argentyńskiego tanga, ciekawostki z życia Argentyńczyków) oraz przyrodnicze (niespotykane rośliny i niesamowite zwierzęta Argentyny). Pan Mateusz z pasją referował swoją wyprawę do tego kraju, ilustrując swoją opowieść barwnymi slajdami i dużą ilością rekwizytów. Wspomniał też o polskich akcentach, jakie można spotkać w tym kraju "na drugim krańcu świata".

Spotkanie zakończyła krótka lekcja tanga.

Życzymy panu Mateuszowi dalszych udanych podróży i już dzisiaj zapraszamy na kolejną wizytę w naszej szkole.99 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

"Op-art"

Comments


bottom of page