top of page

Mobilne Laboratoria Przyszłości

W ramach akcji mającej na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem „Laboratoria Przyszłości” oraz wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami w dniu dzisiejszym do SP. im Bohaterów Operacji Most I zawitało Mobilne Laboratoria Przyszłości. Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez edukatora.

Uczniowie z klas 3-8 zostali podzieleni na dwie grupy. Uczniowie poznali dodatkowe możliwości drukarki 3D, zalety programowania i robotyki oraz zagadnienia związane z SI - gdzie zobaczyli, jak jej używać, jakie stanowi zagrożenie oraz jakie stanowi korzyści? Zajęcia poruszały tematykę dynamicznych zmian, które związane są z robotyzacją, rozwojem sztucznej inteligencji i wirtualną rzeczywistością. Spotkanie angażowało uczniów, aktywizowało ich - zwłaszcza w części eksperymentalnej z użyciem kamery (śledzenia ruchu i wykrywaniu ruchów, śledzeniu gestów), a także pozwoliło doświadczyć wirtualnej rzeczywistości.

Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie. Uczestnicy warsztatów z entuzjazmem podchodzili do wykonywanych zadań i wykorzystywali w praktyce zdobytą wiedzę. Bardzo cieszył ich finalny moment ćwiczeń z robotami, gdy mieli za zadanie odpowiednio zaprogramować robota by wykonał zadania matematyczne.

Był to ciekawie spędzony czas na kreatywnych zabawach i eksperymentach, co mamy nadzieję zaowocuje rozwijaniem potencjału naszych uczniów.

Warsztaty były bogate w treści i różnorodne formy pracy stanowiły pigułkę wiedzy na temat nowych technologii i ich wykorzystania. Pokazały nieszablonowe rozwiązania, inspirowały do zgłębienia problematyki związanej z SI. Dziękujemy jeszcze raz Edukatorom za poprowadzone zajęcia i poświęcony czas!

Zdjęcia wykonane aparatem z #LaboratoriaPrzyszłości.


Mobilne_Laboratoria_Przyszlosci_ulotka
.pdf
Pobierz PDF • 3.61MB25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page