top of page

Europejski Dzień Języków Obcych 2023

Zaktualizowano: 28 wrz 2023

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych, który został ogłoszony z inicjatywy Unii Europejskiej w 2001 roku. Dzień ten ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Uczniowie naszej szkoły jak co roku aktywnie propagowali to wydarzenie. W kręgu zainteresowań najmłodszych znalazły się kraje azjatyckie. Przedszkolaki uczyły się jeść pałeczkami, poznawały różne ciekawostki, litery oraz wykonywali tematyczne prace plastyczne. Uczniowie klas I-III propagowali naukę języka angielskiego „śpiewająco”, wykonywali prace plastyczne związane z najważniejszymi symbolami różnych krajów oraz uczyli się witać w różnych językach. Nie zabrakło wzmianki o języku łacińskim. Dla starszych przygotowano szereg quizów dotyczących zarówno językowych jak i geograficznych faktów i ciekawostek. Podzieleni na kilka grup, z dużym zaangażowaniem i ciekawością pracowali nad rozwiązaniem zadań. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursów. Nasza drukarka 3D dziś również nie próżnowała. W trakcie trwania wydarzenia powstał miniaturkowy BIG BEN. Na uczniów czekała również niespodzianka - odwiedziny „prawdziwego” Anglika. Dzieci miały okazję posłuchać żywego języka, niektórzy uczniowie pokonywali swoje bariery językowe. Dziękujemy absolwentce naszej szkoły Nikoli oraz Calebowi za wizytę. Małym oknem na świat okazała się wystawa pamiątek z różnych części świata, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Podążając za słowami Frantza Fanona „Mówić w danym języku to stawić czoło światu i kulturze” - otwierajmy się na obce kultury ucząc się języków obcych .23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

"Op-art"

Comentários


bottom of page