Rok szkolny 2017/2018       Szkoła Podstawowa w Matczynie 24-200 Bełżyce | Tel 81 517 38 54

Samorząd Szkolny
Dzień przedszkolaka 20.09.2018

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W NASZEJ SZKOLE


20 września - to ważny dzień  dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce, ponieważ Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.  Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej, malowały farbami na foli oraz tańczyły przy dziecięcych piosenkach. Były również zabawy z balonami, które dzieci ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Na zakończenie dzieci otrzymały MEDALE PRZEDSZKOLAKA z życzeniami od swoich pań. Radość oraz  śmiech uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Dodatkowo swoje życzenia dla przedszkolaków kieruję pani minister Anna Zalewska: link

Zobacz zdjęcia ze wspólnej zabawy na dworze :)

 

Jolanta Brodziak

Magdalena Lewandowska

Edyta Skraińska

 
ROK SZKOLNY 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 możemy uznać za rozpoczęty po uroczystym spotkaniu w szkole 3 września 2018 roku. Czas na działanie, bo w głowach mnóstwo pomysłów.

WYBORY DO SAMORZĄDU

Na apelu szkolnym ( w dniu 10.09.2018r)  kandydaci na przewodniczącego SU zaprezentowali swoje programy wyborcze. Uczniowie starali się przekonać nas do wyboru właśnie ich kandydatury. Teraz wszystko w naszych rękach, a raczej w naszym głosie, bo wszyscy uczniowie mają prawo wyboru. Więc- GŁOSUJMY.

Kiedy już będziemy mieli „władze” samorządowe podejmiemy mnóstwo ciekawych działań, o których będziemy informować na bieżąco. Dodatkowo zachęcamy wszystkich uczniów do zgłaszania swoich pomysłów.

 

W dniu 11.09.2018r. nadszedł czas na ostateczną decyzję, kto będzie szefem szefów wśród uczniów Uśmiech Głosowanie odbyło się we wszystkich klasach naszej szkoły.

Skład samorządu uczniowskiego dostępny już niedługo :)

PAMIĘTAJMY  SAMORZĄD UCZNIOWSKI  TO  WSZYSCY  UCZNIOWIE SZKOŁY.

Zachęcamy do czynnego udziału we wszystkich akcjach i działaniach podejmowanych w ramach samorządu.

Serce dla Olka

Zachęcamy do udziału w corocznej akcji  Samorządu Uczniowskiego.  Organizujemy pomoc dla Olka. Zbieramy wszelkiego typu nakrętki: po napojach, artykułach spożywczych, środkach chemicznych, plastikowe opakowania po produktach spożywczych i chemii gospodarczej. Zostało wystawione pudło w korytarzu (przy głównym wejściu). Włączajmy się w zbiórkę i pamiętajmy, aby w domu nie wyrzucać nakrętek i plastikowych opakowań tylko przynosić je do szkoły.

Od dnia 24.09.2018r. ruszamy z losowaniem SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA

CO TO JEST SZCZĘŚLIWY NUMEREK ?

SZCZĘŚLIWY NUMEREK jest losowany każdego dnia rano przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego. Wywieszany jest w pokoju nauczycielskim i na tablicy Samorządu Uczniowskiego.

JAK DZIAŁA SZCZĘŚLIWY NUMEREK?

Uczeń, którego numer z dziennika jest taki sam jak SZCZĘŚLIWY NUMEREK, jest zwolniony w danym dniu z:
- odpowiedzi ustnej na ocenę;
- pisania niezapowiedzianej kartkówki.
Jeżeli uczeń chce, może skorzystać z prawa do odpowiedzi, pisania kartkówki na ocenę, mimo wylosowanego numerka.

 

Z życia szkoły

 

 

 

Galeria

Kontakt


Wyświetl większą mapę

Szkoła Podstawowa w Matczynie
24-200 Bełżyce

Tel 81 517 38 54